Jump to content
account_circle Sign In

Sign In

Or sign in with one of these services

person_add Sign Up
Cosmina

[Bancuri] Cosmina

Recommended Posts

1. In fata unui bloc de 10 etaje se tot aduna lumea si striga disperata: 
    - Criminalule! Criminalule! 
    Un tip la etajul 7 se chinuia sa arunce o femeie peste geam! Intr-un final reuseste sa o arunce, dar femeia se prinde de balustrada geamului de la etajul 6. Omul coboara repede etajul 6 si, dupa o lupta inversunata, femeia cade si se face tandari. El coboara linistit in fata blocului sa infrunte multimea care tot striga: 
    - Criminalule! Criminalule! 
    La care omul linistit: 
    - Stati, ma, ca era soacra-mea! 
    Toata lumea: 
    - Aaaaaaa!!! 
    La care un tip din multime: 
    - Ce tupeu avea! Ati vazut cum se tinea, bestia?!

2. Un cavaler, inainte de a pleca in cruciada il cheama pe lacatusul castelului sa ii monteze sotiei sale centura de castitate. Dupa ce o monteaza, lacatusul intreaba: 
    - Punem si botnitza?

3. Avionul cu care zburau Bush, Putin si Basescu se prabuseste pe o insula de canibali. seful lor intreaba pe Bush:
    - tu cine esti?
    - presedintele sua.
    - n-am auzit de tara asta treci la gratar
    Catre Putin:
    - tu cine esti?
    - presedintele urss.
    - n-am auzit treci la biftek
    Catre basescu:
    - tu cine esti?
    - presedintele romaniei

4. Intr-o zi, la usa unei batrane bate un domn, elegant imbracat, cu un aspirator in mana. Nici n-apuca batrana sa deschida, ca tipu incepe: 
    - As dori sa va prezint cel mai performant aspirator...
    In timp ce vorbea, arunca pe covorul din holul casei o cantitate considerabila de balegar, explicand: 
    - Stati linistita, daca acest aspirator nu curata TOT ce se afla pe covor, promit ca mananc eu ce ramane!
    Dupa ce asculta toata povestea, tremurand de nervi, batrana ii raspunde: 
    - Sper ca ai pofta, ca nu am curent de aIn timpul unei vizite la un spital de nebuni, un vizitator il intreaba pe director ce criterii se folosesc, ca sa se stabileasca daca un pacient trebuie internat sau nu.
    - Ei bine, spune directorul, umplem o cada de baie, apoi ii oferim pacientului o lingurita, o ceasca si o galeata si ii cerem sa goleasca cada.
    - Aha, inteleg, spune vizitatorul. O persoana normala va folosi galeata, pentru ca e mai mare decat ceasca sau lingurita.
    - Nu, spune directorul. O persoana normala scoate dopul! Doriti un pat langa geam sau langa usa ?zi-dimineata!!!
    - o iubitule acolo invata copii mei... ce vrei biftek sau gratar?

5. Ion trebuia sa se'nsoare cu Maria.
    Tatal lui, il vede intr-una din zile tare suparat.
    - Ma Ioane ce ai patit???
    - Nimic ma tatuca....
    - Hai mai Ioane ca te cunosc.. tu esti suparat..
    - Apai cum sa nu fiu ma suparat ..... tocma' mi-o zis Maria ca e fata mare!!!!
    Sta tas'o .. se gandeste si apoi zice: 
    - Apai ma Ioane, sa stii tu ca ai dreptate sa fi suparat ..... ce nu le-o trebuit altora ... nici tie nu-ti trebuie!!!

TOPIC INACTIV, DACA DORESTI REDESCHIDEREA LUI, PM MIE SAU ALTUI SUPER MODERATOR!

/tc pentru evitarea spamului

Guest
This topic is now closed to further replies.